Dzień Bezpiecznego Internetu.

11 lutego 2014r obchodziliśmy w Polsce już po raz dziesiąty Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza Szkoła, jak co roku, aktywnie włączyła się w jego obchody.

Pani Katarzyna Grzebieniarz przeprowadziła z uczniami klas I - VI zajęcia edukacyjne. Młodsi uczniowie obejrzeli kreskówki "Owce w Sieci", których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych oraz innych nowych technologii.Tych samych zagadnień dotyczyły zajęcia "3...2...1 Internet", w których okazję uczestniczyć mieli uczniowie starszych klas. Pracując w grupach zastanawiali się nad konsekwencjami różnych, niebezpiecznych zachowań w wirtualnym świecie. Rozmawiali o zagrożeniach jakie niesie Internet, a także o pozytywnym wykorzystaniu nowych technologii.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie piątej klasy uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych metodą e-learning, dostępnych na stronie projektu "Dziecko w Sieci" Fundacji Dzieci Niczyje pod adresem: http://fdn.pl/kursy/

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów e-learning "Dziecko w Sieci".

Proponowane kursy poświęcone są problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Dla dorosłych przygotowano  kurs "Dziecko w Sieci", który stanowi kompendium wiedzy na temat zagrożeń dla dzieci online.