Akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dnia 30.04.2014r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 223-ciej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zgromadzeni w udekorowanej sali uczniowie, wzięli udział w żywej lekcji historii. Tematem zajęć było utrwalenie wiadomości o pierwszej w Europie a drugiej na świcie Konstytucji – Konstytucji 3 Maja. Lekcja ta była niezwykła. Nauczycielka historii zaprosiła do klasy niecodziennego gościa – Panią Konstytucję, która odpowiadała na wszystkie pytania uczniów. Gość przypomniał także o wartościach, które każdy Polak powinien pielęgnować w swoim sercu. Występ został wzbogacony pieśniami patriotycznymi, m.in. „Witaj majowa jutrzenko”, „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Jest takie miejsce”.

Aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami a Pani Dyrektor Jolanta Latocha podziękowała uczniom za występ. Akademię przygotowały p. Monika Prokop i p. Lucyna Wiecha. O oprawę muzyczną zadbała p. Elżbieta Szydłowska.