Wycieczka do Krakowa

2 października 2014r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa do Teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl pt: "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Przedstawienie  wyreżyserował Jarosław Kilian, natomiast muzykę skomponował znany krakowski artysta Grzegorz Turnau.

Główna bohaterka sztuki - Dorotka mieszka w Kansas wraz ze swoim wujostwem. Pewnego dnia trąba powietrzna porywa dom dziewczynki, a ją samą kieruje do tajemniczej krainy. Magiczne srebrne buciki  mają jej pomóc w odnalezieniu Czarnoksiężnika z Oz. Wraz z nią do Szmaragodowego Grodu wybiera się Strach na wróble, który marzy o rozumie, Blaszany Drwal tęskniący za sercem  oraz tchórzliwy lew pragnący być odważnym. Wszyscy oni idą żółtą drogą, wiodącą specjalnym pomostem ze sceny przez widownię. W czasie wędrówki napotykają złą Czarownicę ze Wschodu. Efektowny teatr cieni ukazuje walkę bohaterów z bandą okrutnej wiedźmy, która podstępem zamyka Dorotkę w skrzyni tortur. Uwięziona dziewczynka jest przecinana na pół jak w pokazie cyrkowym. Udaje się ją jednak uwolnić. Bohaterowie w końcu odnajdują Czarnoksiężnika, mag okazuje się wielkim oszustem. Po zdemaskowaniu szybko wsiada do balonu, który unosi się nad sceną.

Publiczność podczas spektaklu była często aktywizowana. Dzieci przeciągały za pomocą liny śpiącego na polu maków Lwa. Zakładaliśmy zielone okulary 3D, żeby zobaczyć pałac Czarnoksiężnika. Nad naszymi głowami latały papierowe kruki oraz miniatura balonu. Nuciliśmy wraz z Dorotką: Wielki Czarnoksiężnik z Oz....

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Dzięki znakomitej grze aktorskiej, ciekawej scenografii i barwnym kostiumom daliśmy się porwać do baśniowego świata. Całości dopełniała piękna muzyka i efekty dźwiękowe. Spektakl z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.