Dzień Edukacji Narodowej i XIV Dzień Papieski

Dziękujemy jak każdego roku!

Z każdym rokiem bardziej i goręcej,

bo to dzięki Wam, Nauczyciele,

wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.

Dziękujemy, jak każdego roku…

Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele –

Za to światło, co mroki rozjaśnia.

Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

13 października 2014r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która połączona była z XIV  Dniem Papieskim pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Uroczystość ta była dla naszej społeczności szkolnej szczególnym wydarzeniem ze względu na przeżywaną w tym roku kanonizację Papieża Polaka. Towarzyszące wspólnemu dziękczynieniu przypomnienie pontyfikatu Jana Pawła II będzie stanowiło dla naszych nauczycieli i  uczniów zachętę do podążania drogą świętości we współczesnym świecie.

Uroczystość i dekorację przygotowali uczniowie z klasy III  pod kierunkiem p. Wandy Cyganik. Oprawę muzyczną przygotowała p. Elżbieta Szydłowska.

Uczniowie najpierw przybliżyli postać i nauczanie Jana Pawła II, a potem podziękowali nauczycielom za ciężką, trudną pracę wierszem, piosenką i humorystyczną scenką. Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali krótkiego koncertu życzeń, przygotowanego z okazji ich święta. Akademię uświetnili rodzice i przewodnicząca Rady Rodziców p. Urszula Pytel, która skierowała do nauczycieli wiele ciepłych, miłych słów, a na ręce Pani Dyrektor złożyła bukiet kwiatów.

Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Jolanta Latocha, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły: p. W. Cyganik, p. J. Chrabąszczowi, p.  I. Grocholi oraz  p. J. Kociołek.

Nagrodę Burmistrza otrzymała dyr. szk. p. J. Latocha.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.