Wycieczka regionalna do Muzeum w Dołędze.

23 października  uczniowie klasy V wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę regionalną do Muzeum w Dołędze.  Dworek szlachecki pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku. Historycznie jest związany z takimi wydarzeniami jak rabacja chłopska z 1846r. czy  powstanie styczniowe.

Jest to drewniany budynek, zbudowany na planie podkowy. Od strony frontowej posiada ganek wsparty dwoma filarami. Wewnątrz dworku można podziwiać piękny zabytkowy salon, jadalnię, gabinet oraz sypialnię.

Na przełomie XIX/XX wieku we dworze bywała ówczesna elita krakowska nauki polskiej i kultury - Lucjan Rydel, Adam Asnyk, Stanisław Wyspiański oraz prof. Michał Siedlecki.

W czasie okupacji niemieckiej dwór brał czynny udział w ruchu oporu. Po wojnie właścicielką majątku została Jadwiga Tumidajska, to dzięki jej staraniom został udostępniony zwiedzającym jako Muzeum.