Konkurs historyczny

15 uczniów klasy VI wzięło udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego:

"Krąg" - Historia źródłem współczesności

Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym); propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych; aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań" pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "KRĄG" jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w teście konkursowym z zakresu historii.