Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Dzień Bezpiecznego Internetu

Przedwczoraj (tj. wtorek, 10 lutego) w naszej szkole jak i w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.

Wydarzenie to organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” miało zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. Na Dzień bezpiecznego internetu w naszej szkole został zaproszony specjalny gość z KPP w Brzesku - pan policjant st. asp. Bogumił Machaj. Funkcjonariusz policji przypomniał i uświadomił naszej młodzieży jakie coraz to nowsze zagrożenia czyhają w internecie i świecie smartfonów i multimediów, przedstawiając szereg materiałów interaktywnych.  Nasi uczniowie, włączyli się również czynnie do akcji przygotowując liczne plakaty związane z bezpieczeństwem w sieci www. Szkoła przystąpiła również do Polskiego Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a także firmy Microsoft oraz Facebook.
Składamy podziękowania KPP w Brzesku, oraz Panu st.asp. Bogumiłowi Machajowi za poświęcony czas.