Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Zimowisko szkolne.

W pierwszym tygodniu ferii chętne dzieci wzięły udział w zimowisku szkolnym.

Pośród różnych zajęć i atrakcji uczniowie brali udział w kilku konkursach plastycznych z wykorzystaniem min. komputera. Ponadto zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i szkodliwym wpływem nikotyny na nasze zdrowie. Dzieci grały w gry planszowe, uczestniczyły w zabawach ruchowych i grach zespołowych na sali gimnastycznej. Zapoznały się także z funkcjonowaniem i historią OSP w naszej miejscowości i podziwiały eksponaty zgromadzone w Izbie Regionalnej.

Niemało przyjemności sprawiły im także wycieczki: do Krakowa, gdzie w kinie IMAX mogły zobaczyć film 3D „Afrykańska przygoda” oraz do Kopalni Soli w Bochni, gdzie wzięły udział w programie edukacyjnym „Spotkanie ze Skarbnikiem” i zapoznały się z historią kopalni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie miłej atmosferze i licznym gronie.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Brzeska za dofinansowanie zimowiska.