Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

ODBLASKOWA SZKOŁA w Jadownikach

11 grudnia 2014 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W ramach, którego ponad 60 tys. dzieci i młodzieży wyposażono w odblaski. Podsumowanie akcji połączone było z występem zespołu FEEL.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszą szkołą w powiecie brzeskim, zajmując 20 lokatę w województwie (ok. 400 startujących placówek). Wyróżnienie odebrali przedstawiciele: Jolanta Latocha – dyrektor szkoły, Jan Chrabąszcz i Rafał Sieński – koordynatorzy konkursu oraz Julia Czernecka i Dobrosława Serwin – uczennice.

Tegoroczna akcja odblaskowa już po raz piąty przybrała formę konkursu pn. „Odblaskowa szkoła” skierowanego do wszystkich szkół podstawowych znajdujących się na terenie województwa małopolskiego.
Organizatorami tej akcji byli: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.