Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Dzień Profilaktyki

Dnia 23 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki pod hasłem „STOP UZALEŻNIENIOM! STOP DYSKRYMINACJI!”.

Czas ten obfitował w wiele wydarzeń m.in. rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, zielona szkoła, przygotowania do sprawdzianu klasy 6.

Klasy 4-6 wzięły udział w spotkaniu z policjantem, który przedstawił skutki zażywania narkotyków i dopalaczy. Zwrócił uwagę na brak wiarygodności dostępnych środków i ich zafałszowany skład, który niejednokrotnie prowadzi młodych ludzi na skraj przepaści życiowej. Uświadomił uczniom, że popadanie w narkomanię jest rodzajem zniewolenia, ucieczki donikąd, braku własnego zdania. Pokaz slajdów zakończył spotkanie zdaniem : NARKOTYKI-NAJLEPIEJ NIE WCHODZIĆ”. W tym samym czasie klasy 0-3 pracowały nad plakatem o dyskryminowaniu, dokuczaniu, wyśmiewaniu innych ludzi. Pracy towarzyszyła pogadanka wychowawców i rozmowa z uczniami.

Powitaliśmy w tym dniu również wiosnę przedstawieniem przygotowanym przez Szkolne Kółko Teatralne pod kierunkiem p. Krystyny Węgrzyn i p. Lucyny Wiechy pt. ”Wiosna, wiosenka…”. Czas ubarwił nam występ Szkolnego Koła Tanecznego pod kierunkiem p. Małgorzaty Pytel.  Atrakcją dla uczniów było połączenie dnia profilaktyki z dniem fryzur i mody. Zdecydowanie zdominowali ten dzień członkowie kółka teatralnego ( Pani Wiosna, Pani Zima, wiewiórki, sowy, bociany, misie, kwiaty, motylki) oraz piękne tancerki.