Wycieczka do Krakowa

1 czerwca 2015r. uczniowie klasy czwartej i piątej pojechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa.

Jej  celem było obejrzenie spektaklu pt: Tajemniczy ogród w wykonaniu aktorów Teatru Bagatela. Sztuka została zaprezentowana w formie musicalu.

Główna bohaterka Mary Lennox  mieszka w Indiach. W wyniku epidemii cholery traci oboje  rodziców. Zostaje więc oddana pod opiekę wuja-samotnika Archibalda Cravena  mieszkającego
w ponurym zamku. Posiadłość kryje w sobie wiele tajemnic,  jednak niepowstrzymana siła rodzącej się przyjaźni pozwala odczarować los i przywrócić do życia nie tylko zapomniany ogród, lecz także domowników.

Spektakl bardzo nam się podobał. Aktorzy znakomicie odegrali swoje role.  Na uwagę również zasługuje piękna scenografia i melodyjne piosenki.

Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie zakupiliśmy krakowskie pamiątki oraz porcję pysznych lodów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer wzdłuż Bulwarów Wiślanych i pamiątkowe zdjęcie ze Smokiem Wawelskim.