Akademia okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat w dziejach naszego narodu.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Przez ponad wiek nasze państwo nie istniało na mapach, rozdarte przez trzech zaborców: Rosję, Prusy i Austrię.

Obchodzimy kolejną 89-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzisiejszą akademię poświęcamy tym wszystkim Polakom, którzy wywalczyli wolność naszej Ojczyzny. Pragniemy złożyć im hołd za życie, które oddali w imię niepodległości naszego kraju.

Uroczystość przygotowała klasa 6 pod kierunkiem wychowawcy mgr Ewy Kraj. Uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne, które pozwoliły Polsce po 123 latach odzyskać wolność. Wiersze i pieśni patriotyczne przeniosły obecnych w początki II Rzeczpospolitej.

Oprawę muzyczną przygotował uczeń klasy szóstej i szkoły muzycznej w Bochni Piotr Laska. Pani Dyrektor mgr Jolanta Latocha podziękowała za uroczystość i podsumowała osiągnięcia sportowe Kornelii Pytel i Patrycji Hudy.