Projekt ekologiczny "Czysta Małopolska"

Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało w roku szkolnym 2014/2015  II edycję projektu Czysta Małopolska pt. „Ziemię mamy tylko jedną”.

Projekt  ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza, wody i gleby,  propagowanie ścieżek dydaktycznych oraz tematyki dotyczącej odnawialnych źródeł energii, a także podnoszenie osobistej odpowiedzialności za działania w obszarze ochrony środowiska poprzez promowanie wśród dzieci, młodzieży i pozostałej społeczności szkolnej dobrych praktyk w dziedzinie gospodarki odpadami.

W ramach projektu  wzięliśmy udział w:

1. Konkursie plastycznym dla dzieci i uczniów na plakat pt. „Dbajmy o czyste powietrze, glebę i wodę”.
  1. Konkursie na poster wraz z opisem ukazujący działania ekologiczne w  szkole w roku szkolnym 2014/2015.

W obu kategoriach zostaliśmy laureatami etapu rejonowego, gdzie wyróżnienie otrzymał plakat wykonany przez Klaudię Lincę i poster autorstwa Pani Joanny Kociołek.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 18 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej na Konferencji podsumowującą realizację projektu.