Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Konkurs wiedzy na temat Uni Europejskiej

Jak co roku w maju obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej.

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić wiedzę naszych uczniów na temat Unii poprzez konkurs wiedzy pt. „Jestem Polakiem – jestem Europejczykiem”. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Każdą z klas reprezentowała 3 - osobowa drużyna. Konkurs został podzielony na kilka kategorii:

• Pytania nt. Unii Europejskiej
  • Stolice krajów Unii Europejskiej
  • Flagi krajów Unii Europejskiej
  • Kontury krajów Unii Europejskiej

Uczniowie wykazali bardzo dobrą znajomość informacji dotyczących Unii Europejskiej a o wyłonieniu zwycięzców zdecydowały szczegóły. W kategorii klas 1-3 po dogrywce zwyciężyła klasa 1, drugie miejsce zajęła klasa 3 a trzecie miejsce zdobyła klasa 2.

W kategorii klas starszych zwyciężyła klasa 4, na drugim miejscu uplasowała się klasa 6 a na miejscu III znalazła się klasa 5.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki ufundowane przez wydawnictwo Pearson.

Nad całokształtem konkursu czuwała nauczycielka języka angielskiego pani Ewa Gurgul.