Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Pasowanie na czytelników

Uczniowie pierwszej klasy w ciągu roku szkolnego poznali wszystkie literki stając się samodzielnymi czytelnikami.

Przyszła więc pora aby zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. 09.06.2015 w obecności wychowawczyni P. Małgorzaty Pytel złożyli uroczystą przysięgę

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ”

W trakcie przedstawienia dla pierwszaków, uczniowie z aktywu bibliotecznego z kl. V i VI wraz z opiekunem biblioteki p. Jolantą Gagatek, zaprosili uczniów kl. I w „podróż po krainie książek”. Starsi koledzy  przedstawili pierwszoklasistom prośby książek, zwrócili uwagę na to, aby szanować i dbać o nie, oraz podkreślili znaczenie i wartość płynącą z czytania książek.  Uczniowie z kl. I wspaniale zdali egzamin ze znajomości popularnych baśni i bajek. Po uroczystości pasowania, nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Został ogłoszony konkurs na ozdobienie zakładki. Wśród wszystkich pięknie wykonanych zakładek komisji najbardziej spodobała się ta ozdobiona przez Amelię Małek. Gratulujemy! Zakładki pomogą uczniom lepiej zadbać o książki.