„ Bo dzisiaj Dzień Nauczyciela.

To właśnie Pani, Pana Dzień.

Dziś nawet deszcz się rozwesela

i szepcze – chmurko w blask się zmień.

Zebraliśmy się tutaj wszyscy,

by wypowiedzieć , choć słów  brak.

W ten dzień bardzo uroczysty

Ogromną wdzięczność , oto tak…”

Tymi słowami uczniowie klasy III i Kółka teatralnego rozpoczęli akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były podziękowania i koncert życzeń dla nauczycieli oraz  wszystkich pracowników naszej szkoły.

Wielkim nauczycielem był i jest Jan Paweł II. Pamiętamy o tym , chcemy go naśladować  i właśnie Jego Osobie  poświęcona była krótka część artystyczna z okazji XV Dnia Papieskiego.

Ojcze święty my jesteśmy Twą nadzieją

Chociaż młodzi , zagubieni , pełni wad.

Lecz Twe polskie oczy do nas dziś się śmieją

i wskazują jak budować lepszy świat”

A słowa pieśni „ Z tej  Ziemi…” kończącej część artystyczną wprowadziły wszystkich w nastrój radosnej refleksji. Uroczystość przygotowała p K. Węgrzyn, a oprawę muzyczną p. E. Szydłowska.

Akademię uświetnili  swoją obecnością rodzice,  a przewodnicząca Rady Rodziców  P. Katarzyna Machowska skierowała do nauczycieli i pracowników szkoły serdeczne słowa wdzięczności i życzenia.

Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Jolanta Latocha, cytując słowa Jana Pawła II podziękowała  wszystkim, którzy z radością , poświęceniem  i zaangażowaniem realizują swoje powołanie oraz życzyła zdrowia i zadowolenia z każdych, nawet najmniejszych sukcesów wychowawczych i dydaktycznych.  Wręczyła też Nagrody Dyrektora Szkoły: p. E, Gurgul, p. J. Kuziel, p. E. Szydłowskiej i  p. K. Węgrzyn.