Spektakl w RCKB w Brzesku "Ania z Zielonego Wzgórza"

16.10.2015r. uczniowie  klas 4-6 mieli okazję obejrzeć przedstawienia pt: " Ania z Zielonego Wzgórza w wykonaniu Teatru Współczesnego  z Krakowa.

Spektakl jest adaptacją klasycznego dzieła kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Podobnie jak w opowieści,  jego akcję rozpoczyna przybycie z sierocińca do Avenlea rudowłosej Ani Shirley. W krótkim czasie zdobywa ona zaufanie i przyjaźń mieszkańców. Budzi podziw, ujmuje swą energią, pomysłowością, chęcią życia. Urzeka swych nowych opiekunów i sąsiadów, zaskakuje rówieśników. Jej obecność wywraca do góry nogami życie małego miasteczka i pozostawia trwały ślad w sercach bliskich jej osób.

Historia Ani została opowiedziana barwnie i z dowcipem. Inscenizacja wzbogacona pięknymi piosenkami, oddała koloryt czasu i miejsca zdarzeń. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.