Ślubowanie kl. I

dumą swojej szkoły być,
ze wszystkimi pierwszakami
ślubujemy dziś!
Uczniem być - to ważna sprawa
i otwierać wiedzy drzwi.
Uczyć się, by świat poznawać,
ślubujemy dziś!

Tym tekstem piosenki 13 października 2015r. rozpoczęło się ślubowanie klasy pierwszej, które jest już tradycją naszej szkoły. W obecności rodziców, nauczycieli, społeczności szkolnej kandydaci na ucznia recytowali wiersze, śpiewali piosenki wraz z chórem szkolnym. Pani dyrektor Jolanta Latocha pochwaliła pierwszoklasistów za występ, dotychczasową wiedzę o naszej Ojczyźnie oraz  zachowania się w szkole i na drodze.

Potem nastąpił moment odśpiewania hymnu szkoły, a po nim w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała, dotykając ołówkiem symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego”, a wychowawczyni wręczała pamiątkowe dyplomy. Następnie pani dyrektor życzyła im wspaniałych ocen, zawiązania trwałych przyjaźni, przeżycia wielu przygód i zdobycia wiedzy potrzebnej w dalszej edukacji. Rodzicom pogratulowała wspaniałych, mądrych dzieci.

Po ślubowaniu pierwszoklasiści złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą PATRONOWI SZKOŁY,  zapalili znicze pod obeliskiem i tradycyjnie zasadzili ozdobne drzewko (głóg dwuszyjkowy)  na placu szkolnym. Po tej uroczystej części były pamiątkowe zdjęcia i smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Dyrekcja oraz wychowawczyni klasy I dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.