DUO GITAROWE

17 listopada 2015 r. gościliśmy w naszej szkole artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”.

Było to duo gitarowe, panowie Krzysztof Oczkowski i Krzysztof Orzechowski. Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy na temat instrumentów strunowych, szarpanych oraz wspólne muzykowanie pod okiem wspaniałych artystów.

Panowie opisali poszczególne instrumenty oraz zademonstrowali ich brzmienie.

Były to: gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, banjo i ukulele.

Oprócz wyżej wymienionych instrumentów strunowych artyści zademonstrowali też kilka instrumentów perkusyjnych, na których dzieci improwizowały do usłyszanej muzyki. Panowie zaprosili nas również do wspólnej zabawy - śpiewania piosenek oraz quizu polegającego na odgadywaniu tytułów i wykonawców słynnych polskich i zagranicznych przebojów. „Odważni” otrzymali miłe upominki. Atmosfera na sali była bardzo radosna. Publiczność nagrodziła wykonawców brawami, dziękując za wspaniałą lekcję muzyki.