TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POSKIEGO 22-26 II 2016R.

Szkoła jest miejscem kultywowania polskości w jej wszelkich przejawach, a język polski zajmuje szczególną pozycję w naszych sercach.

W związku z tym postanowiliśmy uczcić naszą mowę ojczystą Tygodniem Kultury Języka Polskiego. Naszym działaniom przyświecała myśl Mikołaja Reja, ojca literatury polskiej, „Niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. W ciągu tygodnia chcieliśmy podkreślić i pokazać niezwykłość i wyjątkowość naszego języka. Podjęliśmy kilka zadań , które udało się zrealizować. Były to:

1. Spotkanie z autorką książki „Dom na Wschodniej” p.Sabiną Jakubowską
  2. Gazetki tematyczne w klasach i na korytarzu (wystawy prac)
  3. Konkurs pięknego pisania  - Mistrzem Kaligrafii została uczennica klasy 4 Kamila Chamioło
  4. Konkurs pięknego czytania – Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica klasy 4 Kamila Chamioło

„Uważam, że język polski jest ą-ę i tak powinno zostać” prof.J.Bralczyk