Warsztaty czytelnicze

23 marca uczniowie z klasy piątej i szóstej wzięli udział  w warsztatach czytelniczych „Podróże do Krainy Bajkozofii,  zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną
w Krakowie.

Zajęcia były prowadzone przez dr Wandę Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Podczas warsztatów zostały zaprezentowane dzieciom bajki filozoficzne wywodzące się
z  różnych kultur i tradycji, mitologii, historii antycznej, mądrości Wschodu, teksty chrześcijańskie, chasydzkie, chińskie, afrykańskie, stanowiące ponadczasowy kapitał ludzkości. Uczniowie obejrzeli ciekawe książki sensoryczne własnoręcznie wykonane przez Panią Matras- Mastalerz. Zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi największej, najmniejszej, najgrubszej i najdroższej książki świata. Następnie wzorując się na bajce Sokratesa „Trzy sita” metodą kapeluszy Edwarda de Bono przygotowali w grupach ciekawe scenki. Przesiewali w nich informacje przez „Sito Prawdy”, „Sito Dobra” i „Sito Pożyteczności”.