Szkolny konkurs Ortograficzny

Praca nad ortografią w edukacji wczesnoszkolnej jest niewątpliwie trudnym zadaniem
polegającym na systematycznej pracy, wielokrotnym powracaniu do tych samych wyrazów,
oraz powtarzanie ćwiczeń poprzez różne gry i zabawy ortograficzne, rebusy, zagadki,
krzyżówki, uzupełniania luk brakującymi literami itp.

Atrakcyjną formą krzewienia idei poprawnego pisania pod względem ortograficznym było zorganizowanie szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów kl. 2 i 3, który odbył się 3.04.2007r. w naszej szkole. Celem szkolnego etapu konkursu było z pośród 16 uczestników wyłonić 3 laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym.

Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Miśkowicz z klasy 3, która otrzymuje tytuł "Mistrza Ortografii"
w roku szkolnym 2006/2007. Drugie miejsce zajęła Gabriela Czernecka z klasy 3, a trzecie miejsce Daniel Szydek również z klasy 3.

Uczniów do Szkolnego Konkursu Ortograficznego przygotowały p. Małgorzata Pytel
i p. Krystyna Węgrzyn, natomiast konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Wanda Cyganik.