Spektakl "Piękna i Bestia" w RCKB w Brzesku

Dnia 22 kwietnia uczniowie z klas 0- III oglądali w RCKB w Brzesku spektakl opowiadający historię dobrej i pięknej córki, która udaje się do mrocznego zamku Bestii i chcąc ocalić życie ojca zostaje tam zamiast niego w niewoli.

„Piękna i Bestia” jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej magicznych baśni o miłości. Wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, filmu i teatru, tym razem mogliśmy ja podziwiać w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie.
Dostarczając niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, 65 minutowy spektakl w mądry sposób opowiedział najmłodszym o istocie miłości. Konfrontując ją z takimi wartościami jak lęk, brak akceptacji inności czy próżność pokazał, że w każdym można dostrzec dobro i wrażliwość,  a w życiu tak naprawdę najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu...