Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Ojczyzna moja to ta ziemia droga, gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga”

Dnia 30 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność szkolna została zaproszona na sejmik uczniowski, gdzie miała okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski było to wydarzenie. Czy prawdziwy Polak może nie znać historii swojego kraju? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. W czasie uroczystości uczniowie klas starszych w przystępny sposób przedstawili młodszym kolegom, co działo się 3 maja 1791 roku. Towarzyszyły nam hasła narodowe Polaków: Bóg, Honor, Ojczyzna. Na scenie pojawił się król Stanisław August Poniatowski z grupą posłów, szlachcianki w strojach sarmackich, chór szkolny. Akademię uświetnił występ baletowy uczennicy Małgorzaty Poliszak do muzyki Fryderyka Chopina. Gromkie brawa i łzy wzruszenia nagrodziły wykonawców. Akademię przygotowała p.Ewa Kraj, oprawa muzyczna p.Elżbieta Szydłowska.