BAKAŁARZ 2016

Dnia  15.04.2016r. uczniowie z klasy 1 wraz z wych. P. Wandą Cyganik i z rodzicami pojechali na Ogólnopolski Finał Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2016 do Domu Duszpasterskiego przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Na 155 uczestników jury konkursowe z miesięcznika „ Promyczek  Dobra” zakwalifikowało do Ogólnopolskiego Finału Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2016 troje uczniów z naszej szkoły: Dawida Kurnika,  Karinę Put i Macieja Nowaka

O godz. 10.00 zostali uroczyście powitani wszyscy finaliści przez gospodarza tego miejsca, ks. Prałata Franciszka Ślusarczyka, który życzył wszystkim uważnego słuchania głosu Pana Boga, tak jak uważni w tym słuchaniu byli św. Jan Paweł II i św. Siostra Faustyna. Następnie  laureaci z klasy 1 przez 45 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Po części pisemnej dzieci zwiedziły sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium  Miłosierdzia Bożego, wysłuchały ciekawej prelekcji o życiu  św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz miały  czas na kupienie sobie pamiątek i na indywidualną modlitwę.

Potem o godz. 13.30  udały się na mini warsztaty kaligraficzne przeprowadzone przez panią Ewę Landowską, autorką kaligraficznego, unikatowego egzemplarza Konstytucji RP.  Pani Ewa Landowska zachęcała dzieci do pięknego pisania i opowiadała jak się zmieniał kształt liter na przestrzeni wieków.

O godz. 14.00 dzieci uczestniczyły w podsumowaniu konkursu oraz w ogłoszeniu wyników i uroczystym wręczeniu nagród oraz dyplomów.

Następnie o godz. 15.00 wspólnie z wszystkimi uczestnikami konkursu udali się na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice oraz uroczyście przeszli przez Bramę Miłosierdzia.

Miło i przyjemnie spędzili ten czas. Pełni wrażeń powrócili do domu.