DZIEŃ EUROPEJSKI

Dziś o Unii każde mówi, mały, średni oraz duży
Chcąc przybliżyć wam ten kram, chcemy zrobić dzisiaj plan
Plan podróży po Europie, którą zjedziesz dziś na stopie.
A więc ruszaj razem z nami, dzisiaj razem pozwiedzamy.

W ramach Międzynarodowego Dnia Europy nasza szkoła od kilku lat podejmuje działania mające na celu zainteresowanie uczniów tematyką Unii Europejskiej.

Tradycją stało się, iż raz w roku jedna akademia jest poświęcona obchodom Dnia Europejskiego. Tak też było w tym roku. Uczniowie mogli podziwiać część artystyczną przygotowaną przez uczennice klasy VI pod kierunkiem pani Ewy Gurgul. W trakcie akademii uczniowie poznali różne ciekawostki związane z Unią Europejską, mogli również podziwiać prezentacje dotyczące krajów członkowskich. Po akademii odbył się quiz sprawdzający wiedzę zdobytą w trakcie występu. Uczniowie którzy słuchali uważnie i udzielili prawidłowej odpowiedzi zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.