Wycieczka szkolna - Wrocław i okolice.

W dniach 14-16 czerwca uczniowie klas 3-6 wzięli udział w wycieczce szkolnej.
W pierwszym dniu podziwialiśmy panoramę Wrocławia z 49 piętra punktu widokowego  Sky Tower, a następnie zwiedziliśmy Stare Miasto oraz Afrykarium i ZOO. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Wieczorem dotarliśmy do Karłowa, gdzie po zakwaterowaniu w domkach udaliśmy się na ognisko.

W drugim dniu po śniadaniu wędrowaliśmy  labiryntem szczelin i zaułków w "Błędnych Skałach"- niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". Kolejny etap naszej wycieczki to zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej -wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich z lat 1740-1742 i 1744-1745 oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku. Ściany i sufit kaplicy wyłożone są 3 tysiącami czaszek i kości ludzkich. Pod podłoga spoczywa dalsze kilkadziesiąt (20-30 tys) szczątków ludzi.

Następnie udaliśmy się do Adrspach, czyli skalnego miasta w Czechach, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne i niesamowite formy skalne. Trochę zmoczeni wróciliśmy na pyszną obiadokolację do Karłowa.

Trzeciego dnia po śniadaniu zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki /919 m n.p.m./. Dzięki pięknej pogodzie z punktu widokowego mogliśmy zobaczyć pasmo Sudetów wraz z Karkonoszami. Na szlaku zobaczyliśmy różnorodne formy skalne o charakterystycznych kształtach:" Wielbłąd", "Słoń", "Wiewiórka", "Kołyska Księżniczki Emilki", "Piekiełko"...

Po zejściu do Karłowa zjedliśmy pyszny obiad i udaliśmy się do Kudowy Zdrój gdzie spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym, byliśmy także w Pijalni Wód Mineralnych.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckej oraz ruchoma szopka bożonarodzeniowa.

Na każdym etapie naszej wyprawy towarzyszyli nam przewodnicy, którzy podawali nam  najważniejsze informację o danym miejscu i odwiedzanych obiektach.  Opowiadali legendy, anegdoty i wydarzenia, związane ze zwiedzanymi terenami.