Zielona Szkoła

W dniach 30.05. 2016-03.06.2016 uczniowie naszej szkoły z klas: I, II, III. IV i Vi  przebywali  na tzw. „ zielonej szkole” w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej. Opiekunami 38-osobowej grupy były panie: Małgorzata Pytel, Krystyna Węgrzyn i Lucyna Wiecha.

Uczniowie poznali Piwniczną i okolice poprzez spacery krajoznawcze, wycieczki oraz zwiedzając Muzeum Regionalne i Ośrodek Misji Afrykańskich  w Piwnicznej –Zdroju.

Odbyły się dwie wycieczki autokarowe :  Doliną Popradu do Krynicy oraz wycieczka do Starego i Nowego Sącza/ Skansen i Miasteczko Galicyjskie/ Było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek spartakiada z okazji Dnia Dziecka oraz wiele zajęć muzycznych i plastycznych. Dzieci wzięły udział w nabożeństwie z okazji zakończenia oktawy Bożego Ciała  , a dodatkową atrakcją podczas pobytu było przedstawienie teatralne pt.’’ Czystość to zdrowie ‘’.

Pobyt  na ‘’zielonej  szkole ‘’ był  owocny w  wyróżnienia .Za  zajęcie  pierwszego miejsca w poszczególnych konkursach uczniowie otrzymali  dyplomy. Zaplanowany  program został w całości zrealizowany ,pogoda i humory dopisały.

Turnus minął zdrowo i bezpiecznie a  współpraca z wychowawcami  DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH układała się  bardzo  dobrze.