Uroczystości na Słotwinie

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”

Józef Piłsudski

W dniu 6 września przedstawiciele społeczności szkolnej i poczet sztandarowy uczestniczyli we Mszy Świętej i uroczystościach przy Pomniki Ofiar Bombardowania na Słotwinie w Brzesku.  Stojące przed stacją na Słotwinie pociągi ewakuacyjne ze Śląska zostały zbombardowane przez hitlerowców. Na miejscu zginęły 44 osoby (wg. świadków ofiar było dużo więcej), a około 200 zostało rannych - w tym kobiety i dzieci. Spotkanie miało niezwykle uroczysty i patriotyczny przebieg. Po Mszy  Świętej uczestnicy udali się pod pomnik, aby wysłuchać Apelu Poległych oraz złożyć kwiaty i wiązanki. W uroczystości uczestniczyli licznie harcerze z naszej szkoły.