Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Święto Szkoły

Po raz szósty nasza szkoła obchodziła swoje święto, po raz pierwszy świętowaliśmy jako Zespół Szkół w Jadownikach.

Uroczystość rozpoczęła Mszą św. celebrowana w kościele parafialnym w Jadownikach przez  księdza proboszcza Tadeusza Górkę. Następnie uczniowie klas gimnazjalnych, oraz  klasa piąta i szósta przemaszerowali do szkoły, a dzieci młodsze zostały dowiezione na uroczystą akademię.

W części artystycznej przygotowanej pod opieką p. Iwony Grocholi, uczniowie przybliżyli postać patrona szkoły, w tym roku zwracając uwagę na jego dzieciństwo. Małego Stefka pięknie zaprezentował Jonasz Miśkowicz– uczeń oddziału zerowego. Oprawę muzyczną prowadził chór szkolny pod kierunkiem p. Elżbiety Szydłowskiej.

W czasie akademii głos zabrał pan naczelnik Józef Cierniak, a pani wicedyrektor Jolanta Latocha wraz z dyrektorem Tomaszem Wietechą wręczyła nagrody w szkolnym konkursie plastycznym o patronie.