Ślubowanie kl. I

" Wie to Ola, Kasia, Krzyś,
że wielkie święto w szkole dziś.
To ślubowania nadszedł czas,
pierwszy egzamin na ucznia zdasz"

Takimi słowami uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli akademię z okazji ŚLUBOWANIA PIERWSOKLASISTÓW. Uroczystość odbyła się 6 października na sali gimnastycznej. Najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zachowania w szkole i w drodze do szkoły. Bez trudu zdali też egzamin z wiedzy Polsce i patronie szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Potem nastąpiło ślubowanie, a następnie pan dyrektor Tomasz Wietecha pasował dzieci na uczniów naszej szkoły ,a pani wicedyrektor Jolanta Latocha wręczała pamiątkowe dyplomy. Po tej części uroczystości nadszedł czas na życzenia od Dyrekcji skierowane w stronę pierwszaków i ich rodziców . Uczniowie pierwszej klasy złożyli kwiaty przed wizerunkiem PATRONA oraz przed obeliskiem i tablicą poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Po oficjalnej części  uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a następnie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tradycją naszej szkoły jest sadzenie drzewka przez uczniów pierwszej klasy. W tym roku jest  to seledynowy perukowiec.
Dyrekcja i wychowawczyni  klasy pierwszej serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w organizacji tej uroczystości.