Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?

(D. Beisser)

12 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych Gimnazjum oraz wspomnieniem Pontyfikatu Świętego Jana Pawła II . Część artystyczną zaprezentowała młodzież gimnazjalna pod kierunkiem pani Marii Mrówki  - Strąk. Nastrojowe wiersze, życzenia składane nauczycielom i pracownikom szkoły dostarczyły wielu radości i wzruszeń. Na zakończenie uroczystości chór szkolny przygotowany przez panią Elżbietę Szydłowską wykonał miniaturę koncertową dedykowaną wszystkim pedagogom.