Ruszyła Odblaskowa Szkoła – VII edycja

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła już po raz szósty przystąpiła do Konkursu Odblaskowa Szkoła organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

W ramach konkursu-plan działań

• Uczniowie szkoły zostaną wyposażeni w kamizelki i znaki odblaskowe
  • Odbędą  się spotkania z policjantem.
  • Odblaskowy rajd rowerowy do Dębna
  • W październiku wszystkie klasy wykonają gazetki ścienne o tematyce bezpieczeństwa na drodze.
  • Gazetka szkolna (korytarz), przystrojenie szkoły w elementy odblaskowe wykonane przez dzieci (technika).
  •  Hepening "Jesteśmy widoczni na drodze"
  • Konkurs wiedzy o ruchu drogowym klasy IV – VI, konkurs plastyczny
  • Organizowanie przez wychowawców klas I-III lekcji o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, wycieczki na przejście dla pieszych w najbliższej okolicy.
  • Filmy dla najmłodszych czyli jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym
  • ·       Zorganizowanie pokazu pierwszej pomoc

Podsumowanie zadań realizowanych w szkole nastąpi 4 listopada. Mamy nadzieję, że udział szkoły w tym konkursie przyczyni  się  do większego bezpieczeństwa uczniów, uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.

Koordynatorami konkursu są nauczyciele mgr Jan Chrabąszcz, mgr Rafał Sieński.