ODBLASKOWA SZKOŁA- Spotkanie z policjantem

W środę 19 października naszą szkołę odwiedził pan Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Uczniowie klas 0- III uczestniczyli w spotkaniu w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła”, które miało na celu uświadomić im potrzebę dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pan Policjant rozmawiał z uczniami na temat zagrożeń w życiu codziennym oraz o sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji a także zapoznał dzieci z wyposażeniem radiowozu i rekwizytami związanymi z pracą policjanta. Przedstawił zalety płynące z korzystania z elementów odblaskowych oraz zwrócił uwagę na wiele niebezpieczeństw związanych z zabawami w niedozwolonych miejscach. Uczniowie z wielką uwagą i przejęciem słuchali tego, co miał im do powiedzenia oraz chętnie podejmowali dyskusję. Na podsumowanie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez szkołę oraz KPP w Brzesku.