Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I – III – etap gminny

Dnia 27 marca 2009 r. o godz. 9:00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jadownikach nr 2  odbył się  VI Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas I – III, który ogłoszony został przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Koordynatorami tego konkursu były nauczycielki nauczania zintegrowanego – Wanda Cyganik, Małgorzata Pytel i Krystyna Węgrzyn.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Burmistrza Brzeska Pana  Grzegorza Wawryki i  Pana Naczelnika  WEKiS mgr inż. Józefa Cierniaka.

Celem konkursu było: sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i stosowania ich w wypowiedziach pisemnych, a także ćwiczenie spostrzegawczości, pamięci oraz kształtowanie wrażliwości ortograficznej. Gminny etap konkursu polegał na napisaniu dyktanda charakteryzującego się dużym stopniem trudności.

Uczestniczyło w nim 32 uczniów z 11 szkół z Gminy Brzesko. tj.: PSP nr 2 Brzesko, PSP nr 3 Brzesko, PSP nr 1 Jadowniki,  PSP Jasień, PSP Mokrzyska, PSP Okocim, PSP Poręba Spytkowska, PSP Sterkowiec,  PSP Wokowice, i PSP Szczepanów i gospodarze konkursu PSP nr 2 Jadowniki.

I miejsce zdobyła   Daria Reczek  z PSP Szczepanowa ( opiekun P. Jadwiga Czuj) II  miejsce zdobyli   Gabriela Krzywacka z PSP Nr 2 Jadowniki (P. Wanda Cyganik), Martyna Zemanek PSP Sterkowiec (P. Elżbieta Frankowska) i Jakub Szuba PSP Mokrzyska (P. Barbara Dubiel) III  miejsce zdobyli   Julia Kraj z PSP nr 3 Brzesko (P. Teresa Sediwy) i Julia Kraj z PSP Poręba Spytkowska  (P. Bernadeta Zapiór).

W/w uczniowie będą reprezentowali naszą gminę w VI Międzypowiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas I – III, w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej w dn. 12 maja 2009 r. o godz. 10.00.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  książkowych wszystkim uczestnikom, podziękowań dla nauczycieli za przygotowanie uczniów do konkursu ortograficznego i pracę w komisji przez wiceburmistrza Jerzego Tyrkla i Naczelnika Wydziału Edukacji Józefa Cierniaka. Zmagania konkursowe umiliły uczestnikom cheerleaderki, które zaprezentowały kilka tańców.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!