Święto Konstytucji 3 Maja

„Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj, Trzeci Maj

U Polaków błogi raj.”

Zapraszamy do wędrówki przez wieki .

3 Maja 1791 rok - cóż to za data? Dla wielu młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś na początku XXI wieku, żyjąc w szybkim tempie, negujemy wiele wartości, odrzucamy wszelkie formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością. Buntujemy się przeciwko pompatycznym słowom. Nudzą nas apele, rocznice, uroczystości i święta. Ale czy tak musi i powinno być? Naród ,który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymaj się więc dzisiaj na chwilę aby rozważyć trzy ważne w historii Polski słowa, które jako hasła narodowe podtrzymywały świadomość Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna. Uczcij z nami 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas 4-6 pod kierunkiem pani Ewy Kraj, pieśni patriotyczne śpiewał chór szkolny przygotowany przez panią Katarzynę Dudek, dekorację wykonali uczniowie kółka plastycznego pod kierunkiem pani Jolanty Gagatek.