Dzień Europejski

21 maja 2009 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejski.

Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, której celem było zapoznanie z historią, kulturą i tradycją jednego z państw Unii Europejskiej – Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zobaczyć w jakiej części Europy znajduję się ten kraj, jak wygląda jego flaga, godło i symbol a także zapoznać się z najbardziej znanymi miejscami oraz zabytkami. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas: II-giej, III-ciej, IV-tej, V-tej oraz VI-tej.

Na koniec prezentacji pani Ewa Gurgul, odpowiedzialna za przygotowanie akademii, przeprowadziła quiz wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie klasy V. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Sklepik Szkolny.