Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Półkolonia w szkole

W tym roku szkolnym na półkolonię zapisało się 46 dzieci. Program wypoczynku obejmował trzy wycieczki. Pozostałe dni, tj. poniedziałek i piątek uczniowie spędzili w szkole, gdzie odbywały się rozgrywki sportowe oraz zajęcia komputerowe.

Wtorek spędziliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym, który jest najmnieszy w Polsce. Zwiedziliśmy Zamek w Ojcowie, podziwialiśmy Dolinę Prądnika, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską. Największe wrażenie wywarła na nas Jaskinia Nietoperzowa, która już dwa razy stanowiła scenografię filmów fabularnych: "Legendy o Świętym Mikołaju" oraz "Ogniem i Mieczem".

W środę byliśmy w Krakowie w Centrum Plaza. Obejrzeliśmy w kinie Imax "Afrykańską Przygodę". Dzięki trójwymiarowemu filmowi mieliśmy niepowtarzalną okazję, by zwiedzić jeden z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych, dzikich terenów na fascynującym kontynencie - Deltę Okavango.

W czwartek miło spędziliśmy czas w Krynicy. Kolejką liniową wyjechaliśmy na Górę Parkową, gdzie oprócz pięknych widoków znajduje się wiele atrakcji dla turystów, m.in. Rajskie Ślizgawki, na których od spokjnej fali, poprzez spirale, aż do zapierającego dech w piersiach kamikadze, można przeżyć niezapomniane chwile.

Kolejną atrakcją w Krynicy był tor saneczkowy SANKOSTRADA, znana pijalnia wód przy Deptaku oraz Łabędzi Staw - największy spośród czterech uzdrowiskowych stawów.

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w szkole. Graliśmy w piłkę, gry komputerowe i oglądaliśmy film "Alvin i wiewiórki".