XIV Gminny Konkurs Ortograficzny 2017

Dnia 26.04.2017r. w Zespole Szkół w Jadownikacj - w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny. Koordynatorami tego konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Wanda Cyganik, Małgorzata Pytel i Krystyna Węgrzyn.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych. Gminny etap konkursu polegał na napisaniu dyktanda. Charakteryzowało się ono dużym stopniem trudności, lecz mimo tego uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem.

W eliminacjach uczestniczyło 29 reprezentantów 10 szkół podstawowych. Komisja, w skład której weszli nauczyciele, opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie, sprawdziła dyktanda według ustalonych kryteriów. A oto laureaci konkursu:

• I miejsce – Mgdalena Habryło z PSP nr 3 Brzesko
  • II miejsce Emilia Nowacka z PSP Jasień
  • III miejsce Izabela Ćwik z PSP Poręba Spytkowska

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez  Urząd Miasta – Burmistrza Brzeska P. Grzegorza Wawrykę oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowanie wszystkim opiekunom za przygotowanie uczniów, pomoc i życzliwą atmosferę w trakcie trwania konkursu. Gratulujemy uczniom zdobytych nagród i życzymy dalszych sukcesów.