KONKURS O ŚW. STANISŁAWIE

Dnia 29.09.2011r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o św. Stanisławie i Szczepanowie. Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6 Karol Kokoszka i Kacper Put. Po części  pisemnej do finału zakwalifikowała się trójka uczestników, w tym dwaj nasi reprezentanci . Największą wiedzą o życiu św. Stanisława wykazał się Karol Kokoszka , zajmując 1 miejsce . Otrzymał nagrodę, rower i kask, ufundowany przez Księdza proboszcza Władysława Pasiuta oraz Radę Sołecką Szczepanowa.

Miejsce 3 zajął Kacper Put , nagrodzony albumami o Janie Pawle II i św. Stanisławie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy św. Stanisławowi za opiekę i pomoc oraz wielkie przeżycie związane z poznawaniem i pogłębianiem wiedzy o wielkim Patronie Polski. Odczuwamy niezwykłość i autorytet moralny tego wielkiego Polaka, a przecież naszego „sąsiada zza miedzy”. Postać św. Stanisława stała się nam bardzo bliska i znacznie bardziej znana.