Plan działań do konkursu Odblaskowa Szkoła IV

1. W ramach konkursu wszyscy uczniowie szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe

2. Odbyło się spotkanie z Policjantem.

3.W październiku wszystkie klasy wykonają gazetki ścienne o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

4. Gazetka szkolna (korytarz), przystrojenie szkoły w elementy odblaskowe wykonane przez dzieci (technika).

5. Hepening "Jesteśmy widoczni na drodze" rysowanie na asfalcie, oznakowanie drogi elementami odblaskowymi, współpraca z kierowcami, konkurs wiedzy o ruchu drogowym klasy IV - VI

6. Śpiewamy, tańczymy i odblaski zobaczymy - konkurs na najlepszą odblaskową piosenkę.

7. Organizowanie przez wychowawców klas I-III lekcji o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, wycieczki na przejście dla pieszych w najbliższej okolicy.

8. Filmy dla najmłodszych czyli jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym

9. Promocja idei konkursu:

- sprawdzenie stanu technicznego rowerów w klasach V- VI

- umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły,

- zorganizowanie pokazu pierwszej pomocy przez Ochotniczą Straż Pożarną lub PCK