Rekrutacja do klasy I PSP nr 2 w Jadownikach na rok szkolny 2024/2025

REKRUTACJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY

2024/2025

Szczegółowe zasady przeprowadzania rekrutacji określa:

Zarządzenie Nr 30/2024 Burmistrza Brzeska z dnia  30 stycznia 2024r. w sprawie: ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i publicznych szkół podstawowych działających na terenie Gminy Brzesko

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane  są:

• dzieci urodzone w 2017 roku (siedmioletnie)- objęte obowiązkiem szkolnym
  • dzieci urodzone w 2018 roku (sześcioletnie) - zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu.

Rodzice tych dzieci wypełniają  ZGŁOSZENIE DO KL I (dostępne do pobrania w dokumentach do pobrania znajdujących się na dole strony lub sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach)

Termin składania ZGŁOSZEŃ: 04.03.2024 włącznie.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęte do klasy I jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego.

Termin składania WNIOSKÓW w postępowaniu rekrutacyjnym przypada w dniach:

06.03.2024 - 22.03.2024

• Weryfikacja wniosków przez komisję w postępowaniu rekrutacyjnym odbędzie się do 29.03.2024r.
  • Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów    niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym odbędzie się dnia 05.04.2024 r.
  • Potwierdzenie przez rodzica kandydata WOLI PRZYJĘCIA w postaci pisemnego oświadczenia należy złożyć do 15.04.2024r.
  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych odbędzie się dnia 19.04.2024r.

Kryteria obowiązujące w postępowaniu rekrutacyjnym wraz z liczbą punktów za poszczególne kryteria oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów:

Lp.

Kryterium

Punkty

Dokumenty do potwierdzenia kryterium

1

Kandydat zamieszkały na terenie Gminy Brzesko i w obwodzie szkoły

20

Oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych

2

Rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek wychowania przedszkolnego lub obowiązek szkolny w szkole lub w szkole wchodzącej w skład zespołu co szkoła rekrutująca

10

Oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych

3

Kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w szkole lub oddziału wchodzącego w skład zespołu co szkoła rekrutująca lub do przedszkola w obwodzie szkoły

10

Oświadczenie rodziców opiekunów prawnych

4

Kandydat spoza obwodu szkoły

8

Nie dotyczy

5

Kandydat spoza obwodu Gminy Brzesko

5

Nie dotyczy

TERMINY W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM:

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

10.06.2024 - 14.06.2024

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

do 21.06.2024

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

do 05.07.2024

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

09.07.2024

Zgłoszenie lub wniosek wraz z oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie danego kryterium należy dostarczyć do sekretariatu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach, osobiście lub pocztą na adres:

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Jadownikach

32-851 Jadowniki

Zgłoszenia, wnioski i oświadczenia do pobrania dostępne są na dole strony