Spotkanie z dentystą...

Chyba wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość.

Dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola stomatologów: panią Marię Kołodziej- Tolasz i panią Ismenę Tolasz. Panie dentystki przypomniały dzieciom z wszystkich grup przedszkolnych jakie są podstawowe zasady dbania o uzębienie a pani Ismena zademonstrowała na modelu szczęki jak należy prawidłowo szczotkować zęby. Przeprowadziła również obrazkowy quiz z dziećmi „Co szkodzi naszym zębom a co jest dla nich zdrowe”. Dzieci bardzo entuzjastycznie dzieliły się swoją wiedzą. Mogły również poczuć się dentystą lecząc gipsowe modele ząbków za pomocą plastelinowej plomby. Ponadto panie przeprowadziły badania kontrolne i przekazały swoje spostrzeżenia rodzicom a dzielnym pacjentom wręczyły dyplomy. Bardzo dziękujemy naszym gościom, za tak twórczy i ciekawy sposób przekazania wiedzy i mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.