Wycieczka Misyjna

30 października 2017 r.  Grupa Misyjna odbyła wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Osiemnaścioro dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (ze szkoły podstawowej nr 2 oraz nr 1 w Jadownikach) pogłębiało swoją wiedzę misyjną w czasie spotkania z alumnami, którzy odbyli wakacyjny staż misyjny. Dzieci dowiedziały się, że co roku na trzy kontynenty wybierają się trzy grupy kleryków i młodych księży z tarnowskiego seminarium. Przygoda ze stażami misyjnymi rozpoczęła się w 2008 roku i trwa do dziś. Rozpoczęli od RCA i Kazachstanu. Później doszły takie kraje jak: Czad, Republika Konga i Kamerun; Ekwador, Boliwia i Peru. Na jednym z wakacyjnych staży w Boliwii był pracujący w naszej szkole ksiądz Norbert Sadko. W sali misyjnej  imienia  Ks. Jana Czuby, misjonarza pochodzącego z naszej diecezji, zamordowanego w Loulombo 27 października 1998 r. Grupa Misyjna obejrzała eksponaty przywiezione z krajów misyjnych, oraz film z ostatniego wyjazdu misyjnego.

Dzieci z dużym zapałem misyjnym wróciły do szkoły, myśląc już o zbliżającym się Kolędowaniu Misyjnym na rzecz naszych rówieśników z krajów misyjnych.