Spotkanie ze stomatologiem

W dniu 06.11.2017r. gościliśmy w przedszkolu  Panie dentystki Marię Kołodziej- Tolasz i Ismenę Tolasz. Na początku spotkania dentystki opowiedziały dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby, jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów. Następnie Pani Ismena demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów. Dzieci mogły obejrzeć model uzębienia, a nawet szczotkować zęby pod okiem fachowców. Pani Maria Kołodziej- Tolasz  zachęciła  dzieci do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę wszystkim ząbków. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły  się warsztaty przygotowane przez Panią Ismenę pt. „Chory ząbek” .Trzeba przyznać, że dzieci doskonale poradziły sobie z naprawą ząbka. Rośnie nam grono młodych dentystów.