Konkurs recytatorski „W KRAINIE WIERSZY DOROTY GELLNER”

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. W  tym roku do konkursu przystąpiły również dzieci  z naszego przedszkola.  W klasach I-III  przeprowadzono najpierw  turnieje klasowe, podczas których wyłoniono po troje uczniów z każdej klasy .

20 listopada 2017 roku odbył się konkurs dla przedszkolaków. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę prawidłowe  pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję , intonację, natężenie głosu, strój oraz ruch sceniczny.  Na widowni obok  dzieci i ich wychowawców zasiedli również rodzice.

Wszyscy uczestnicy konkursu po swoich występach  zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz książeczkami-malowankami.

Jury   wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce : Milena Bąk, Helena Kita

II miejsce: Maksymilian Kura

III miejsce : Joanna Cholewa , Adam Cholewa

Wyróżnienie: Natalia Kopytko

W dniu 22 listopada 2017 odbył się konkurs dla uczniów klas I-III. Kryteria oceny   były takie same jak u przedszkolaków. I tym razem rodzice również dopisali i wspierali uczestników. Po prezentacjach wszyscy uczniowie otrzymali oprócz gorących braw narody rzeczowe w postaci breloczka do klucza.

I tym razem Jury miało trudne zadanie. Po długich obradach ogłosiło werdykt:

I miejsce : Nikola Kuczek, Jonasz Miśkowicz

II miejsce: Milena Kurnik

III miejsce :Julia Lipka

Wyróżnienie : Zuzanna Duch

Ogłoszenie wyników nastąpiło 23 listopada 2017r. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców .

Gratulujemy  i  życzymy dalszych sukcesów.

Organizator Konkursu p. Krystyna Węgrzyn  dziękuje  rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.