Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wojewódzki konkurs profilaktyczny Bezpieczna sieć

Z radością ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły Bartłomiej Andrzejewski z klasy 4 zdobył II miejsce w wojewódzkim konkursie profilaktycznym Bezpieczna sieć organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień. Partnerem projektu była Komenda Wojewódzka Policji. Szkolną organizacją konkursu zajęła się Pani Elżbieta Szydłowska. Z naszej szkoły zostało wysłanych 20 prac.

Głównymi celami konkursu była profilaktyka zagrożeń związanych z korzystaniem przez uczniów z Internetu za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych oraz promowanie wartości kształtowania relacji z drugim człowiekiem w realnym życiu.

Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy pt. Napisz list do młodszego przyjaciela, który dostał swój pierwszy telefon komórkowy/tablet/komputer z informacjami o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać. Porozmawiaj o tym ze swoim rodzicem lub ulubionym nauczycielem”.

Do organizatora wpłynęło w  sumie 1344 prac (uczniów klas 4-6).
W kategorii uczniów klas czwartych do konkursu zakwalifikowano z całego województwa 571 listów.   Praca Bartłomieja została dostrzeżona przez jury i oceniona bardzo wysoko. Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku i życzymy Bartkowi dalszych sukcesów.