Wycieczka do Tarnowa.

14 marca uczniowie klasy piątej pod opieką wych. Katarzyny Grzebieniarz i Pani Barbary Bajdy pojechali na wycieczkę do Tarnowa.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Radiu RDN Małopolska. W biurze reklamy i promocji  przywitała nas Dyrektor Biura Promocji - Pani Justyna Dziedzic, która pokrótce opowiedziała nam o działalności i historii Radia. Następnie specjalista ds. promocji Pan Konrad Sikorski zaprowadził nas do biura nagrań, pokazał "ścianę sławy" oraz rozgłośnię. Tu dowiedzieliśmy się w jaki sposób  zbiera się i umieszcza informacje w serwisie. Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć wóz transmisyjny od środka. Jest to prawdziwe studio na kółkach.

Po wyjściu z Radia udaliśmy się do kina Cinema w Galerii Tarnovia. Tutaj obejrzeliśmy film pt "Cudowny chłopak". Była to wzruszająca historia chłopca o zdeformowanej twarzy, który po kilku latach izolacji idzie do normalnej szkoły. Tu spotyka się z wieloma trudnościami, jednak pomimo tego udowadnia, że prawdziwe piękno człowieka znajduje się w jego wnętrzu.

Po filmie mieliśmy jeszcze chwilę na spacer po galerii. To była udana wycieczka!