Wycieczka do gospodarstwa hodowlanego Państwa Topolskich

W dniu 19 kwietnia dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Topolskich. Celem wycieczki było poznanie życia na wsi, zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika.

W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć cały park maszynowy, który u państwa Topolskich jest bardzo nowoczesny.  Miały możliwość zobaczenia z bliska traktory , kombajn oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących  do czego służą poszczególne maszyny. Gospodarze bardzo chętnie na nie opowiadali, a nawet prezentowali. Następnym miejscem które oglądaliśmy była obora z krowami i cielętami. Dzieci z bliska mogły się przyglądać zwierzętom , pogłaskać i wysłuchać na czym ich hodowla polega. Tam dowiedzieliśmy się jak dojone są krowy, co jedzą, co robią i jak należy o nie dbać , by były zdrowe.