Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Klasowy Konkurs Poezji Patriotycznej

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która jest bardzo uroczyście obchodzona przez  Polaków jako jedno z  najistotniejszych świąt państwowych, gdyż upamiętnia naszą narodową suwerenność.

Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W ramach zadań zaplanowanych w planie pracy wychowawczej klasy 1 uczniowie przygotowywali się do klasowego konkursu poezji patriotycznej, do którego  zgłosiło się 16 osób. Podczas klasowych eliminacji, dnia 20 XI 2018r. wyłoniono 7 najlepszych recytatorów, którzy reprezentowali naszą klasę w II etapie, czyli szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej w dn. 22 XI 2018r. W czasie przygotowań uczniowie  kl.1 pod kierunkiem wych. W. Cyganik kształtowali nie tylko umiejętności recytatorskie, ale również poznawali twórczość polskich poetów, historię Polski, piosenki o tematyce patriotycznej, kształtowali postawy patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa oraz  narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację.